ГоловнаОстанні новини15 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

Психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області навчали диспетчерів нових методів роботи зі стресом

Опубліковано: 15.10.2019, 15:29

15 жовтня  диспетчери оперативно-диспетчерської служби Управління брали участь у тренінгу на тему «Профілактика стресових розладів» з використанням методів арттерапії.

Головна мета тренінгу направлена на формування психологічної стійкості, уникнення синдрому емоційного вигорання на роботі. 

Одним з важливих переваг арт-терапії в тому, що мистецтво дозволяє в прихованій символічній формі реконструювати конфліктну травматичну ситуацію і знайти її вирішення завдяки тому, що творчість є однією з трансформуючих сил для подолання страху, тривоги, що виникли в зв'язку з внутрішнім конфліктом. За допомогою арт-терапії глибинні переживання, внутрішні негаразди та незадоволення виражаються вільніше і легше, ніж під час раціональної психотерапії. Вони не витісняються, а переводяться в творчість.

 

Фото-1.jpg Фото-18.jpg

 

         Диспетчерам роздали список почуттів та емоцій і запропонували виділити спочатку ті емоції, які були викликані під час останньої зміни, а потім ті почуття, які з’явились під час відпочинку в колі сім’ї. Після проведеного аналізу учасники були здивовані результатом. Адже виявилось, що навіть найскладніша за емоційним забарвленням зміна має і позитивні емоції – радість від спілкування з колегами, цікавість та гордість за виконану роботу, співчуття до людей, які подзвонили з проханням про допомогу. Під час загального обговорення учасники тренінгу зауважили, що і перебування в звичному середовищі не завжди проходить м’яко і гладко – і вдома бувають непорозуміння, хтось на когось образився, хтось на когось розлютився.

 

Фото-3.jpg Фото-6.jpg

 

В наступній вправі учасники намагались за допомогою уявних музичних інструментів «програти» останню негативну ситуацію з різних ракурсів – спочатку як основний учасник, а потім як сторонній глядач.

 

Фото-11.jpg Фото-13.jpg

 

Диспетчери вчились малювати лівою рукою. Насправді, ця спеціальна техніка була запропонована психологами з метою повного занурення у свої переживання. Учасниці малювали незвичним способом, лівою рукою, не за власною думкою, а довільно, як диктували їх емоції. Свої переживання вони переносили на папір, намагаючись їх повністю «виплеснути», звільнити голову і серце. Після загального огляду усі помітили нагромадження темних і похмурих кольорів.

Другий малюнок був намальований тією ж рукою, але кольорами, які вдумливо обирали самі учасниці. Усі малюнки  вийшли яскраві.

 

Фото-20.jpg Фото-22.jpg Фото-31.jpg

 

На завершення тренінгу психологи разом з учасниками тренінгу за допомогою асоціативних карт складали спільну історію. Дівчата чудово справились з завданням, адже метою цієї вправи було пригадати свої сильні сторони та знайти ресурс для відчуття професійного балансу.

 

Фото-49.jpg Фото-51.jpg

 

Учасники тренінгу дуже задоволені зустріччю, висловлювали щиру подяку психологам і собі у проведенні заходу. На завершення було домовлено зробити подібні зустрічі систематичними.

Фото-40.jpg Фото-53.jpg

   
Останні новини
11 Липня13:20 Убережіть себе від лиха!
11 Липня12:03 Рятувальники закликають батьків дбати про безпеку своїх дітей!
11 Липня09:32 Попередження про погіршення погодних умов
10 Липня09:22 Тернопіль: відбулася робоча онлайн-нарада членів Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
6 Липня11:43 Борщівські рятувальники пояснили правила безпечної поведінки на водоймах
1 Липня14:06 Тернопіль: відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
30 Червня09:45 На Тернопільщині почастішали випадки загибелі на воді
28 Червня09:27 Тернопіль: в Управлінні відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Конституції України
28 Червня09:26 Тернопіль: з нагоди відзначення Дня Конституції в Управлінні ДСНС України в області відбулося урочисте підняття Державного прапора
26 Червня13:06 Привітання з Днем Конституції України начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея
26 Червня08:31 Гусятинський район: парк пожежної техніки 22 державної пожежно рятувальної частини міста Копичинці поповнився спецавтомобілем
25 Червня16:58 Борщівські рятувальники урочисто відкрили навчально-тренувальну вежу.
22 Червня16:03 Тернопіль: рятувальники попереджають громадян про небезпеку відпочинку на воді
22 Червня15:10 Шановні громадяни! Управління ДСНС України у Тернопільській області нагадує про заходи безпеки та порядок дій у разі ускладнення погодних умов.
19 Червня15:29 Відбулася відеоселекторна нарада з питань організації заходів з протидії пожежам в природних екосистемах
Останні новини