ГоловнаОстанні новини15 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

Психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області навчали диспетчерів нових методів роботи зі стресом

Опубліковано: 15.10.2019, 15:29

15 жовтня  диспетчери оперативно-диспетчерської служби Управління брали участь у тренінгу на тему «Профілактика стресових розладів» з використанням методів арттерапії.

Головна мета тренінгу направлена на формування психологічної стійкості, уникнення синдрому емоційного вигорання на роботі. 

Одним з важливих переваг арт-терапії в тому, що мистецтво дозволяє в прихованій символічній формі реконструювати конфліктну травматичну ситуацію і знайти її вирішення завдяки тому, що творчість є однією з трансформуючих сил для подолання страху, тривоги, що виникли в зв'язку з внутрішнім конфліктом. За допомогою арт-терапії глибинні переживання, внутрішні негаразди та незадоволення виражаються вільніше і легше, ніж під час раціональної психотерапії. Вони не витісняються, а переводяться в творчість.

 

Фото-1.jpg Фото-18.jpg

 

         Диспетчерам роздали список почуттів та емоцій і запропонували виділити спочатку ті емоції, які були викликані під час останньої зміни, а потім ті почуття, які з’явились під час відпочинку в колі сім’ї. Після проведеного аналізу учасники були здивовані результатом. Адже виявилось, що навіть найскладніша за емоційним забарвленням зміна має і позитивні емоції – радість від спілкування з колегами, цікавість та гордість за виконану роботу, співчуття до людей, які подзвонили з проханням про допомогу. Під час загального обговорення учасники тренінгу зауважили, що і перебування в звичному середовищі не завжди проходить м’яко і гладко – і вдома бувають непорозуміння, хтось на когось образився, хтось на когось розлютився.

 

Фото-3.jpg Фото-6.jpg

 

В наступній вправі учасники намагались за допомогою уявних музичних інструментів «програти» останню негативну ситуацію з різних ракурсів – спочатку як основний учасник, а потім як сторонній глядач.

 

Фото-11.jpg Фото-13.jpg

 

Диспетчери вчились малювати лівою рукою. Насправді, ця спеціальна техніка була запропонована психологами з метою повного занурення у свої переживання. Учасниці малювали незвичним способом, лівою рукою, не за власною думкою, а довільно, як диктували їх емоції. Свої переживання вони переносили на папір, намагаючись їх повністю «виплеснути», звільнити голову і серце. Після загального огляду усі помітили нагромадження темних і похмурих кольорів.

Другий малюнок був намальований тією ж рукою, але кольорами, які вдумливо обирали самі учасниці. Усі малюнки  вийшли яскраві.

 

Фото-20.jpg Фото-22.jpg Фото-31.jpg

 

На завершення тренінгу психологи разом з учасниками тренінгу за допомогою асоціативних карт складали спільну історію. Дівчата чудово справились з завданням, адже метою цієї вправи було пригадати свої сильні сторони та знайти ресурс для відчуття професійного балансу.

 

Фото-49.jpg Фото-51.jpg

 

Учасники тренінгу дуже задоволені зустріччю, висловлювали щиру подяку психологам і собі у проведенні заходу. На завершення було домовлено зробити подібні зустрічі систематичними.

Фото-40.jpg Фото-53.jpg

   
Останні новини
20 Листопада10:39 Тернопільські рятувальники здобули почесну бронзу у у комплексному заліку обласних фінальних змагань за програмою «Динаміада 2019»
19 Листопада12:07 Обережно, туман!
18 Листопада15:03 Рятувальники з Тернопільщини беруть участь у міжнародних навчаннях
15 Листопада13:20 м. Тернопіль: начальники караулів та відділень підрозділів ДСНС підвищували професійний рівень та вдосконалювали практичні навички
14 Листопада16:39 В Козівському районі триває будівництво пожежного депо
14 Листопада10:40 КУРІННЯ В ЛІЖКУ ПРИЗВОДИТЬ ДО ФАТАЛЬНИХ НАСЛІДКІВ!
14 Листопада09:55 Хибний виклик - помилка, чи злочин?
8 Листопада12:34 м.Тернопіль: співробітники ДСНС взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту єдності
5 Листопада17:27 Тернопільська область: рятувальники розглянули результати службової діяльності за 10 місяців 2019 року
5 Листопада16:34 м. Тернопіль: начальник Управління ДСНС Віктор Маслей взяв участь у бізнес-форумі «Литва-Україна: досвід Європейського Союзу для Тернопільської області»
5 Листопада14:37 Тернопільська область: рятувальники-газодимозахисники визначали кращих у професії
31 Жовтня17:04 Попередження про небезпечні метеорологічні явища І рівня небезпечності
30 Жовтня10:29 Підгаєцький район: проведено комплексну перевірку з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки
30 Жовтня09:45 З метою профілактики пожеж, проведено відпрацювання приватного житлового сектору в м. Підгайці
28 Жовтня14:59 м. Тернопіль: рятувальники вдосконалювали навики з гасіння пожеж та проведення рятувальних робіт у висотних будівлях
Останні новини