ГоловнаОстанні новини5 Березня, 2019р.
 Версія для друку

Тривають позапланові перевірки стану пожежної та техногенної безпеки житлових багатоквартирних будинків підвищеної поверховості

Опубліковано: 05.03.2019, 16:56

На виконання доручення Прем’єр Міністра України в нашій державі тривають позапланові перевірки стану пожежної та техногенної безпеки житлових багатоквартирних будинків підвищеної поверховості (з умовною висотою 26,5 метра і більше). Проводяться такі заходи й в Тернопільській області. І хоча в Тернополі висоток у житловому секторі, в порівнянні з іншими областями, зовсім небагато – лише 4, стан їхньої пожежної та техногенної безпеки викликає занепокоєння у рятувальників.

5 березня співробітники Управління ДСНС України у Тернопільській області провели позапланову перевірку шістнадцятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, розташованого на Бульварі Просвіти, 12, обласного центру. В рейді також взяли участь працівники підприємства, яке обслуговує утримання будинку та прибудинкової території, організації яка здійснює технічне обслуговування та централізоване спостереження за системами протипожежного захисту та представники засобів масової інформації.

Фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій ретельно вивчили протипожежний стан будівлі: перевірили справність систем протидимного захисту, пожежної сигналізації й оповіщення людей у разі виникнення пожежі. Звернули особливу увагу на укомплектованість внутрішніх пожежних кранів, справність електрощитових та розподільчих електрокоробок, відповідність нормам шляхів евакуацій тощо. Перевірили справність пожежних гідрантів, розташованих поблизу багатоповерхівки та наявність вільних шляхів під’їзду пожежно-рятувальної техніки до будинку.  Не оминули своєю увагою й підвальні та технічні приміщення.

Результати обстеження вказали на ряд недоліків. Зокрема, потребує технічного обслуговування та ремонту система протипожежного димовидалення будинку. Профілактичного обслуговування також потребує електромережа в підвальному приміщенні. Розукомплектовані внутрішні пожежні крани. Порушують протипожежні норми й самі мешканці висотки, які самовільно здійснюють перепланування ліфтових холів і коридорів загального користування та влаштовують додаткові перегородки з дверима, тим самим блокуючи доступ рятувальників до помешкань та вільний доступ до шляхів евакуації. 

Припис про усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, виявлених за результатами перевірки вручать підприємствам, на обслуговуванні яких перебуває дана будівля. Також, інформацію, з детальним аналізом недоліків, виявлених на час перевірки буде надано до Тернопільської міської ради та подано на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді, для прийняття подальших рішень щодо поліпшення протипожежного захисту житлового сектору міста.

Підсумовуючи  результати даної позапланової перевірки, можна  з впевненістю стверджувати про те, що  безпека в житловому секторі повністю залежить від поєднання дотримання існуючих правил безпеки та громадської свідомості.

IMG_6272.jpg

IMG_6275.jpg

IMG_6277.jpg

IMG_6301.jpg

IMG_6309.jpg

IMG_6312.jpg

IMG_6306.jpg

IMG_6295.jpg

IMG_6287.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
18 Квітня15:20 Тернопільщина: синоптики обіцяють жовтий рівень небезпеки
17 Квітня15:00 Збаразькі вогнеборці відзначили 75-річчя пожежно-рятувального підрозділу
17 Квітня11:52 Вітання Голови ДСНС України із професійним святом – Днем пожежної охорони
16 Квітня15:27 Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області оголошує конкурс з визначення переможця будівництва житла
16 Квітня09:43 Попередження про погіршення погодних умов
16 Квітня09:00 Про відповідальність за спалювання рослинності
15 Квітня11:24 РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОЖЕЖНОЇ ТА ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ НА ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ
14 Квітня17:56 Тернопільські рятувальники долучились до Хресної ходи
12 Квітня15:46 Тернопільські рятувальники провели весняну толоку
12 Квітня10:42 Рятувальники вибороли срібло у змаганнях за програмою "Динаміада"
10 Квітня09:38 В одній із тернопільських шкіл пройшов День цивільного захисту
9 Квітня15:54 Тернопільські гімназисти відвідали пожежно-технічну виставку
9 Квітня15:33 Тернопільська область: слухачів навчального пункту ознайомили з принципами надання першої психологічної допомоги
5 Квітня15:09 Тернопільська область: підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті — життя в безпеці»
2 Квітня13:19 До уваги тернополян!
Останні новини