ГоловнаОстанні новини1 Березня, 2019р.
 Версія для друку

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та уникати виходів на кригу

Опубліковано: 01.03.2019, 09:05

Всі повинні розуміти, яку небезпеку криє у собі лід. Особливо нині, коли з потеплінням він поступово тоншає та втрачає міцність.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та уникати виходів на замерзлі водойми. Особливо це застереження стосується рибалок.

Рятувальники звертаються до любителів зимової риболовлі: не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Пам’ятайте, що жодне хобі чи улюблена звичка не вартують того, аби піддавати ризику власне життя. Перш, ніж ступити на лід, перевірте його товщину. Не пробивайте поряд, одну від одної, на невеликій ділянці багато лунок (відстань між ними має бути 5-6 м). Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Також заборонено стрибати і бігати по льоду, збиратися у великі групи. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м. Беріть і собою мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Небезпечно виходити на лід у нічний час та поодинці.

Дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя та життя людей, які знаходяться поруч з вами.

Що слід знати і як діяти у випадку, якщо трапилась біда і Ви провалилися під лід.

Дійте рішуче і не панікуйте! Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайтеся на кригу, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду вже перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитесь в теплі.

Як діяти, коли на ваших очах на льоду провалилася інша людина.

Негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (будь-який предмет, який дозволить збільшити площу опори) і повзіть на неї. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Підручними засобами порятунку, які допоможуть врятувати людину, можуть слугувати зв’язані до купи ремені, чи шарфи, мотузка, дошка, жердина, санки або лижі. Кидати їх в напрямку до потерпілого треба за 3-4 метри. Якщо ви не один на місці події, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши потерпілому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Головне правило, яке вас убезпечить від лиха – не виходьте на кригу, якою б спокусливою вона не була! Батьки, пильнуйте за дітьми, не дозволяйте їм грати на кризі, проводьте з ними профілактичні бесіди. Пам’ятайте! Ваша безпека у ваших руках!


   
Останні новини
17 Травня14:42 У Тернополі відбулася семінар-нарада за участю психологів
17 Травня08:42 На базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області відбувся черговий випуск слухачів
16 Травня12:36 У Тернополі змагалися юні рятувальники – учасники Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» та представники кращих команд Дружин юних пожежних
16 Травня10:46 Всесвітній День Вишиванки
15 Травня15:54 Психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області навчали студентів безпеці життєдіяльності
15 Травня11:32 м. Тернопіль: рятувальники взяли участь в засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС
13 Травня12:08 Тернопільських рятувальників перевіряють на рівень теоретичних знань та фізичної підготовки
12 Травня10:35 Тернопільські рятувальники вітають усіх матусь з Днем Матері!
12 Травня10:00 Колектив Управління ДСНС України у Тернопільській області висловлює щирі співчуття з приводу смерті Сергія Олександровича Бикова
11 Травня09:21 Попередження про небезпечні метеорологічні явища
8 Травня21:47 ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО ЗМІНУ ГІДРОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ НА РІКАХ ТА РІЧКАХ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
8 Травня15:14 До рятувальників завітали школярі
8 Травня13:06 Тернопільські рятувальники взяли участь у заходах з нагоди Дня пам’яті та примирення
8 Травня10:13 8 травня – День пам’яті та примирення
7 Травня14:00 Попередження про небезпечні метеорологічні явища
Останні новини