ГоловнаОстанні новини1 Лютого, 2019р.
 Версія для друку

м.Тернопіль: майбутні рятувальники вивчали ази психологічної підготовки

Опубліковано: 01.02.2019, 14:52

На базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення розпочали навчання три десятка слухачів курсу первинно-професійної підготовки за спеціальністю «Пожежний-рятувальник».

Екстремальний характер професійної діяльності працівників пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України, які безпосередньо беруть участь у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного або соціально-політичного характеру, зумовлює високий рівень ризику виникнення у них психічних дезадаптацій і стресових станів. Такі негативні впливи можуть стати причиною зниження працездатності, виникнення проявів девіантної поведінки, і як результат – міжособистісних конфліктів, порушень дисципліни, зловживання алкоголем та інших негативних явищ, що призводить до зниження успішності професійної діяльності пожежних-рятувальників у цілому.

31 січня з майбутніми рятувальниками старший психолог Управління Наталія Гесюк провела корекційно-розвиваючий тренінг. Даний захід було спрямований на згуртування колективу, глибше розуміння себе та інших, розвиток таких необхідних рятувальнику психічних процесів, як пам'ять, спостережливість та увага.

Вправи підібрані психологом були сформовані таким чином, аби створити атмосферу єдності та виробити сумісні норми й принципи роботи в групі.

Тренінг пройшов щиро та доброзичливо, у форматі невимушеного діалогу. Лунало чимало запитань. Присутнім було цікаво щось дізнаватись не лише про себе, а й про своїх колег. Кожен ділився своїм індивідуальним досвідом. Відтак, пізнаючи краще один одного, учасники тренінгу відчували надійну підтримку своїх колег. А почуття взаємної поваги, та дружнього плеча дуже важливі для пожежного-рятувальника та є тим захистом та опорою, які є необхідні в цій небезпечній професії.

На завершення кожен присутній визначив для себе цілі і сформулював конкретні професійні завдання для їх досягнення. За відгуками учасників, вони отримали чимало нової, цікавої та корисної інформації, окрім того бажання працювати рятувальником стало ще відчутнішим.

1.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

 

 

 


   
Останні новини
22 Травня17:06 Перевірено готовність Бережанської міської ланки Тернопільської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту
21 Травня14:27 Тернопіль: відбулося засідання конкурсної комісії з визначення переможця будівництва житла
21 Травня10:38 Безпечна поведінка під час повеней або паводків
21 Травня10:23 Увага! Підняття рівнів води!
21 Травня09:46 Тернопільська рятувальниця виборола срібло у номінації «Автор виконавець» на пісенному конкурсі
20 Травня19:37 Застереження про погіршення погодніх умов
20 Травня14:48 м. Тернопіль: рятувальники провели тренування в теплодимокамері
17 Травня14:42 У Тернополі відбулася семінар-нарада за участю психологів
17 Травня08:42 На базі навчального пункту аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Тернопільській області відбувся черговий випуск слухачів
16 Травня12:36 У Тернополі змагалися юні рятувальники – учасники Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» та представники кращих команд Дружин юних пожежних
16 Травня10:46 Всесвітній День Вишиванки
15 Травня15:54 Психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області навчали студентів безпеці життєдіяльності
15 Травня11:32 м. Тернопіль: рятувальники взяли участь в засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС
13 Травня12:08 Тернопільських рятувальників перевіряють на рівень теоретичних знань та фізичної підготовки
12 Травня10:35 Тернопільські рятувальники вітають усіх матусь з Днем Матері!
Останні новини