ГоловнаОстанні новини19 Вересня, 2018р.
 Версія для друку

ПРО НЕБЕЗПЕКУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ

Опубліковано: 19.09.2018, 11:34

Щорічно, восени рятувальникам доводиться боротися зі зростаючою кількістю підпалів сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Люди не дотримуються вимог пожежної безпеки при поводженні з вогнем на присадибних ділянках, дачах та лісопаркових зонах і, як наслідок, виникають пожежі, що завдають чимало шкоди та призводять до негативних наслідків. З початку 2018 року на Тернопільщині зареєстровано 327 пожеж в природних екосистемах, на загальній площі 236,5 га.

Випадки неконтрольованого горіння виникають неподалік лісових масивів, поблизу житлових та господарських будівель і, навіть, АЗС. Виникає загроза знищення матеріальних цінностей, загибелі людей, свійських та диких тварин.

Якщо горить суха рослинність на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза: дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною замикання ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для промисловості, цілих населених пунктів та регіонів.

Вогняна стихія не лише поглинає все живе на своєму шляху. З димом у повітря потрапляє безліч отруйних та шкідливих для людини речовин. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави завдає шкоду природі – призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Дим від вогнищ, особливо в туманні дні, може утворювати смог і надовго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти дорожньо-транспортних пригод. Вогонь, який швидко розповсюджується в суху погоду, може набути загрозливих розмірів, переходячи в лісові та торф’яні пожежі.

Зокрема, 18 вересня пожежа сухої трави призвели до займання покладів торфу у Кременецькому районі. Горіння окремими осередками охопило площу близько 0,9 га. На місці події працювали 12 рятувальників з числа особового складу 5-ї державної пожежно-рятувальної частини. До гасіння було залучено 3 одиниці пожежно-рятувальної техніки та 2 мотопомпи.  

IMG_20180918_145805.jpg

Слід зазначити, що пожежі на торфовищах є одними з найбільш дошкульних. Адже на ліквідацію горіння торфу затрачаються значні матеріальні та людські ресурси, а під час таких пожеж наноситься значна шкода навколишньому середовищу. Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню. У багатьох випадках вони не помітні на ранніх стадіях. Крім того, торфовища здатні горіти навіть під час суттєвих опадів. Іноді осередки вогню можуть знаходитися на глибині кількох метрів. Загалом, ліквідація торф’яних пожеж найчастіше ускладнюється важкодоступністю районів гасіння і віддаленістю їх від джерел водопостачання, а часом, і неможливістю залучення автотранспорту для доставки води. У той же час для здійснення протипожежних заходів потреба в ній може сягати декількох тисяч тонн на добу.

Ознакою підземної торф’яної пожежі є значне нагрівання поверхні ґрунту, що супроводжується характерним запахом та димом, який місцями просочується з-під землі. Слід пам’ятати, торф вигоряє зсередини, утворюючи небезпечні пустоти, в які можна провалитися і згоріти, адже температура в товщі торфу, охопленого пожежею, сягає більше тисячі градусів. Тож гасити торф’яну пожежу самостійно не рекомендується.

Якщо ви стали свідком пожежі – негайно повідомте про подію пожежно-рятувальну службу, за номером телефону «101».

небезпека спалювання трави.jpg


   
Останні новини
20 Березня09:42 За добу на Тернопільщині виявлено 4 боєприпаси Другої світової війни
19 Березня15:29 Тернопільська область: тривають профілактичні обстеження об’єктів, де будуть розташовані виборчі дільниці
18 Березня11:00 Про відповідальність за спалювання рослинності
15 Березня15:06 Попередження про сильні пориви вітру
15 Березня09:25 У весняний період зростає кількість випадків виявлення вибухонебезпечних предметів
13 Березня14:13 Психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області розповіли до стресостійкість
12 Березня15:30 У м. Львів проведено семінар-нараду з головними державними інспекторами з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки західного регіону
12 Березня09:26 Наслідки негоди на Тернопільщині
12 Березня08:00 Адреси пунктів обігріву, розгорнутих на території Тернопільської області (оновлюється)
11 Березня13:25 м.Тернопіль: збірна Управління ДСНС області стала бронзовим призером за підсумками комплексного заліку «Динаміада - 2018»
11 Березня11:03 До уваги тернополян! Штормове попередження!
11 Березня10:26 Поради, як діяти, аби не постраждати у разі сильних поривів вітру
9 Березня13:35 м.Тернопіль: представники пожежно-рятувальної служби вшанували пам'ять Великого Кобзаря
8 Березня08:56 Зі святом весни, чарівності, краси!
7 Березня16:18 Тернопільська область: в с.Пробіжна Чортківського району на чергування урочисто заступила місцева пожежна команда
Останні новини