ГоловнаОстанні новини29 Жовтня, 2020р.
 Версія для друку

Дотримання правил пожежної безпеки – запорука захисту від пожеж

Опубліковано: 29.10.2020, 09:00

На Тернопільщині розпочався опалювальний сезон. Аби обігріти помешкання громадяни використовують печі, котли, електронагрівальні прилади. Однак, через нехтування вимогами правил пожежної безпеки при експлуатації опалювального обладнання, за статистикою, щорічно, восени і взимку, спостерігається збільшення кількості пожеж у житлах громадян, внаслідок яких часто гинуть люди, наносяться значні матеріальні збитки.

Серед найпоширеніших причин таких пожеж є несправність приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей. Тому кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб піч в будинку була завжди справною. В місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розподіли із цегли не менше - 38 см, тобто півтори цеглини.

Якщо підлога перед піччю дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50x70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизни. Столи, стільці, шафи, ліжка та інші предмети повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від грубок та печей.

Не забувайте, що комини слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково необхідно білити. Розпалювати дрова в печі чи грубці газом, або бензином категорично забороняється. Газ і бензин під час підпалення вибухають, при цьому полум’я спрямовується не в комин, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі. Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять, без догляну чи доручати наглядати за ними дітям. Грубки треба закінчувати топити до того часу, як сім’я піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не може помітити. А коли вогонь розгориться, його важко приборкати.

Часто для обігріву своїх домівок використовуються електронагрівальні прилади, які не відповідають вимогам пожежної безпеки, що є на сьогоднішній день основними причинами виникнення пожеж. Даємо декілька порад, які не завадять громадянам. Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп’ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» - начебто прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов’язково відключити від мережі. Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого замикання й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів.

Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. Не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками, періодично перевіряйте стан електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення ним недоліків – усуньте їх. Не можна зв’язувати дроти вузлами, прибивати їх цвяхами або підвішувати на цвяхи.

Праски, плитки, електрочайники, самовари необхідно встановлювати на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших легкозаймистих речей.

Якщо виникла пожежа – не панікуйте, зберігайте спокій. У першу чергу відключіть електромережу й негайно викликайте рятувальників за телефоном «101».

Пам’ятайте, дотримання правил пожежної безпеки – запорука захисту від пожеж!

 


   
Останні новини
25 Листопада13:32 Тернопіль: проведено відео-нараду з підпорядкованими підрозділами Управління
19 Листопада11:18 Тернопіль: підведено підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Безпека в житті – життя в безпеці - 2020»
19 Листопада10:37 Тернопільщина: рятувальники відпрацьовували практичні дії при ліквідації наслідків ДТП
16 Листопада11:08 Привітання з днем працівників радіо, телебачення та звʼязку
13 Листопада14:15 Тернопіль: підведено підсумки діяльності за напрямком запобігання надзвичайних ситуацій
13 Листопада12:44 Тернопільські рятувальники взяли участь у змаганнях з міні-футболу
5 Листопада10:19 Тернопільська область: рятувальникам передали спеціальні аварійно-рятувальні машини на базі Ford Ranger
29 Жовтня14:34 Особовий склад пошуково-рятувального відділення нагороджено почесною грамотою голови Тернопільської ОДА
29 Жовтня09:00 Дотримання правил пожежної безпеки – запорука захисту від пожеж
21 Жовтня15:22 Тернопільська область: психологи Управління ДСНС навчають рятувальників онлайн
15 Жовтня18:55 Тернопільська область: рятувальники надають практичну допомогу в забезпечені протипожежного захисту виборчих дільниць
13 Жовтня13:20 Тернопіль: з нагоди відзначення Дня захисника України кращі рятувальники нагороджені почесними грамотами, відзнаками та іншими заохоченнями
13 Жовтня12:39 В Україні розпочалися командно-штабні навчання
7 Жовтня11:42 Що робити під час грози? Поради від рятувальників
2 Жовтня16:34 Тернопільщину відвідала делегація пожежних-добровольців з Республіки Польща
Останні новини