ГоловнаОстанні новини1 Лютого, 2021р.
 Версія для друку

Дотримання правил пожежної безпеки – запорука захисту від пожеж

Опубліковано: 01.02.2021, 10:00

На Тернопільщині триває опалювальний сезон. Аби обігріти помешкання громадяни використовують печі, котли, електронагрівальні прилади. Саме в цей період, через нехтування вимогами правил пожежної безпеки при експлуатації опалювального обладнання, за статистикою, спостерігається збільшення кількості пожеж у житлах громадян, внаслідок яких гинуть люди, наносяться значні матеріальні збитки.

Серед найпоширеніших причин таких пожеж є несправність приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей. Тому кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб піч в будинку була завжди справною. В місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розподіли із цегли не менше - 38 см, тобто півтори цеглини.

Якщо підлога перед піччю дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50x70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизни. Столи, стільці, шафи, ліжка та інші предмети повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від грубок та печей.

Не забувайте, що комини слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково необхідно білити. Розпалювати дрова в печі чи грубці газом, або бензином категорично забороняється. Газ і бензин під час підпалення вибухають, при цьому полум’я спрямовується не в комин, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі. Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять, без догляну чи доручати наглядати за ними дітям. Грубки треба закінчувати топити до того часу, як сім’я піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не може помітити. А коли вогонь розгориться, його важко приборкати.

Часто для обігріву своїх домівок використовуються електронагрівальні прилади, які не відповідають вимогам пожежної безпеки, що є на сьогоднішній день основними причинами виникнення пожеж. Даємо декілька порад, які не завадять громадянам. Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп’ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» - начебто прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов’язково відключити від мережі. Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого замикання й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів.

Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. Не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками, періодично перевіряйте стан електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення ним недоліків – усуньте їх. Не можна зв’язувати дроти вузлами, прибивати їх цвяхами або підвішувати на цвяхи.

Праски, плитки, електрочайники, самовари необхідно встановлювати на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших легкозаймистих речей.

Якщо виникла пожежа – не панікуйте, зберігайте спокій. У першу чергу відключіть електромережу й негайно викликайте рятувальників за телефоном «101».

Пам’ятайте, дотримання правил пожежної безпеки – запорука захисту від пожеж!

 


   
Останні новини
5 Березня15:46 м. Тернопіль: в обласному Управлінні ДСНС відбулась відеонарада з фахівцями у сфері пожежної та техногенної безпеки
5 Березня12:13 Рятувальниць привітали з нагоди Міжнародного жіночого дня
5 Березня08:30 Адреси пунктів обігріву, розгорнутих на території Тернопільської області
4 Березня12:08 В Управлінні відбувся семінар з особовим складом оперативно-диспетчерської служби, та штатними диспетчерами підпорядкованих підрозділів в режимі відеоконференції
3 Березня17:42 м.Тернопіль: команда рятувальників здобула «срібло» у турнірі з гирьового спорту
3 Березня16:23 «Самовпевненість та нехтування правилами безпеки – пряма дорога до загибелі!» - вкотре нагадали тернопільські рятувальники любителям зимової риболовлі
3 Березня12:57 м.Тернопіль: рятувальники провели навчання з елементами відпрацювання навиків порятунку потерпілих на кризі
2 Березня10:24 На Тернопільщині стартувала вступна кампанія до вишів ДСНС України
26 Лютого15:57 м.Тернопіль: відбулось підбиття підсумків діяльності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Тернопільської області у 2020 році
26 Лютого15:50 м.Тернопіль: піротехніки ДСНС провели триденні навчальні збори
25 Лютого16:52 Попередження про НГЯ І рівня небезпеки № 37 від 25 лютого 2021
24 Лютого12:41 УВАГА!
24 Лютого12:21 Проведено засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річки Дністер.
24 Лютого11:31 На Тернопільському ставі рятувальники поспілкувались з любителями підлідної риболовлі
24 Лютого10:59 ОБЕРЕЖНО БУРУЛЬКИ!!!
Останні новини