ГоловнаОстанні новини4 Березня, 2020р.
 Версія для друку

м.Тернопіль: майбутні рятувальники загартовували емоційну та психічну стійкість

Опубліковано: 04.03.2020, 14:58

Загальною метою спеціальної підготовки фахівців Держслужби України з надзвичайних ситуацій є розвиток професійно-важливих якостей, створення умов для збереження психічного та фізичного здоров'я й збільшення професійного довголіття. Дуже важливими для рятувальників є спеціальна медична та психологічна підготовка. Медична – спрямована на формування вміння надавати домедичну допомогу людям, життю яким, внаслідок надзвичайної ситуації, загрожує небезпека. Практична ж спрямованість знань з психологічної підготовки полягає у розвитку в працівників професійно-важливих психічних якостей.

Особлива увага приділяється формуванню високої психологічної стійкості працівників до різного роду стресових ситуацій, що виникають при виконанні ними службових обов’язків. При роботі в осередку надзвичайної ситуації на рятувальників нерідко діють негативні чинники, що несуть значне психоемоційне навантаження. Співробітникам ДСНС під час виконання завдань за призначенням часто доводиться зустрічатися з людськими стражданнями, проводити евакуацію тіл загиблих, а також виконувати й іншу непросту роботу – тому, без спеціальної підготовки, дія стрес-факторів може негативним чином позначатися не лише на виконанні поставлених завдань але й на психологічному благополуччі працівників в цілому.

002.jpg

4 березня психологи Управління ДСНС України у Тернопільській області спільно з викладачами навчального пункту Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління провели на базі судово-медичного моргу та в музеї кафедри анатомії людини Тернопільського державного медичного Університету імені І.Я.Горбачевського практичні заняття, спрямовані на формування нервово-психічної стійкості в слухачів навчального пункту, які вивчають рятувальну справи. У музеї медуніверситету для майбутніх рятувальників організували пізнавальну екскурсію з демонстрацією унікальних анатомічних препаратів. А в судово-медичному морзі перед ними провели експертизу тіла чоловіка, що помер при нез'ясованих обставинах. Лікар-експерт наочно продемонстрував ознаки біологічної смерті та провів дослідження окремих органів та частин тіла.

Такі практичні заняття для людей, що опановують нелегку професію пожежного-рятувальника – вкрай важливі. Адже вони надають майбутнім співробітникам ДСНС можливість максимально наблизитись до реальних ситуацій, що в майбутньому можуть трапитись під час виконання ними службових обов'язків та загартовують їх емоційну та психічну стійкість.


   
Останні новини
1 Червня17:05 У Тернополі проходить курс спеціальної підготовки членів добровільної пожежної охорони
1 Червня13:09 Тернопіль: проведено відеоселекторну нараду з питань основних вимог нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі”
28 Травня10:18 Що робити, якщо виявили застарілий боєприпас?
27 Травня15:59 Рятувальники закликають батьків дбати про безпеку своїх дітей!
27 Травня10:25 м. Тернопіль: водолази ДСНС розпочали роботи з підготовки акваторії Тернопільського ставу до літнього купального сезону
22 Травня14:50 Козівський район: рятувальники провели дезінфікуючу обробку вулиць
22 Травня08:44 Як врятуватися під час пожежі
21 Травня10:25 Правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечного чи підозрілого предмету
18 Травня16:04 В Тернопільській області тривають профілактичні заходи, спрямовані на попередження поширення вірусних інфекцій.
18 Травня12:35 Шановні громадяни!
18 Травня12:30 ОБЕРЕЖНО, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
15 Травня11:30 Бучацьких рятувальників перевірили на COVID-19
22 Квітня10:47 Не припиняються пожежі в екосистемах: горять ліси, очерети, у вогні гине все живе…
19 Квітня12:56 Вітання начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея з Великоднем!
17 Квітня13:10 Тернопільські рятувальники долучилися до дезінфекції території Почаївської Успенської лаври
Останні новини