ГоловнаОстанні новини6 Грудня, 2019р.
 Версія для друку

У Тернополі провели семінар для штатних та підмінних диспетчерів пожежно-рятувальних підрозділів

Опубліковано: 06.12.2019, 15:26

3-6 грудня в м. Тернопіль проводилось семінар-заняття з штатними диспетчерами підпорядкованих підрозділів Управлінні ДСНС України у Тернопільській області та особовим складом, який виконує обов’язки підмінних диспетчерів, організовані з метою вдосконалення їхніх професійних навичок.

Під час семінару організатори опрацьовували з особовим складом питання щодо особливостей дій диспетчерів під час отримання повідомлення на номер екстреного виклику «101», а також інформування служб взаємодії та забезпечення заходів, спрямованих на ефективне застосування сил і засобів при гасінні пожеж чи ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Обговорили й питання щодо використання засобів телекомунікації у повсякденній діяльності, ведення переговорів та радіообміну в умовах, коли система зв’язку працює з перешкодами, обговорювалися й інші проблемні питання, що виникають під час несення служби. Також, під час даного заходу, розглянули основні вимоги наказів ДСНС України та інших керівних документів, що регламентують порядок організації діяльності диспетчерської служби та провели вивчення додаткових інструкцій щодо прийому й обробки повідомлень різного характеру, порядку оброблення, узагальнення інформації з місць проведення робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та пожеж.

Чимало уваги приділено проблематиці спілкування з абонентами-іноземцями, котрі звертаються по допомогу до рятувальників. До слова, кожен диспетчер володіє сертифікатом про володіння англійською мовою СМR-3. Тож, використовуючи свої знання, співробітники Служби порятунку,  відпрацьовували різні ситуації, які можуть виникнути під час прийому повідомлення від англомовних абонентів: щодо реагування диспетчерів на різного роду повідомлення, що стосуються не лише пожеж, але і рятування людей на воді, ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод та інших подій.

В рамках проведення навчань, психологи Управління проводили з диспетчерами тренінги, направлені на формування психологічної стійкості, вдосконалення професійних навичок, розвиток оперативного мислення і мовлення. Основним напрямком у роботі фахівців психологічної служби була арт-терапія, зокрема вправи на мовну креативність, робота з асоціативними картками тощо. Учасники тренінгу вчилися ставити цілі, знаходити ресурси для подолання перешкод, що трапляються на шляху, працювали над мотивацією. Також вони отримали інструментарій для вдосконалення власних навичок спілкування, розширення словникового запасу, вміння якомога точніше передавати інформацію, а ще мали змогу попрацювати над своїми емоціями, зрозуміти, як саме почувають себе під час несення служби, виконання оперативних завдань та порівняти свій емоційний стан з тим, який є для них звичним удома.

Такі заняття організовуються щороку та мають значний вплив на вдосконалення професійної майстерності співробітників оперативно-диспетчерської служби, яка є першою ланкою системи організації заходів з ліквідації надзвичайних подій та ситуацій. Саме на ній лежить велика відповідальність за належне виконання службових обов’язків, починаючи із прийому повідомлення про подію, закінчуючи остаточною її ліквідацією. Тому постійне підвищення рівня професійної майстерності диспетчерів дозволяє звести до мінімуму ймовірність помилок, що не припустимі в роботі Служби порятунку.

IMG_0346.jpg IMG_0356.jpg
DSC00496.jpg IMG_0355.jpg
IMG_0886.jpg IMG_0849.jpg
IMG_0852.jpg IMG_0875.jpg
IMG_0853.jpg IMG_0846.jpg
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
7 Серпня16:23 Попередження про небезпечні метеорологічні явища
7 Серпня14:21 Шановні батьки! Безпека ваших дітей, в першу чергу, у ваших руках!
7 Серпня14:05 Правила поведінки при виявленні підозрілих предметів
6 Серпня14:00 Рятувальникам із Мельниці-Подільської вручили посвідчення про проходження навчання та бойовий одяг
5 Серпня15:39 Збаразький район: рятувальники не припиняють дбати про безпеку зернозбиральної кампанії
5 Серпня08:37 Збараж: призначено начальника районного відділу та начальника частини
29 Липня17:44 Аби жнива минули без надзвичайних подій!
28 Липня11:55 АБИ ХЛІБ НЕ ЗГОРІВ ПО ДОРОЗІ У ПІЧ
24 Липня11:03 Тернопільські рятувальники вдосконалили алгоритм проведення пошуково-рятувальних робіт на туристичних маршрутах
23 Липня12:26 Тернопільські рятувальники відпрацьовували алгоритм дій при рятуванні потерпілих з печер
23 Липня09:21 Як зберегти врожай від вогняної стихії?
22 Липня12:37 У Тернополі визначали «Кращого начальника караулу» обласної служби ДСНС
22 Липня10:37 Тернопіль: продовжується вебінар з питань цивільного захисту населення і територій
21 Липня16:05 Тернопільська область: пошуково-рятувальне відділення готується до проведення пошуково-рятувальних робіт на об'єктах туристичних відвідувань
21 Липня11:26 Тернопіль: на базі Управління організовано вебінар з питань цивільного захисту населення і територій
Останні новини