Як уникнути переохолодження: основні правила поведінки у холод

clock
24.11.2023 07:36

Минулої доби в В КНП «Бережанську міську лікарню» з діагнозом «Загальне переохолодження і відмороження пальців нижніх кінцівок І-ІІ ступенів» жителя с. Гутисько Нараївської ТГ Тернопільського району, 1947 року народження. Обставини травмування встановлюються.
Загалом з початку 2023 року на Тернопільщині від переохолодження та обмороження постраждали 15 громадян. З них, 11 зазнали травмування, 4 загинуло.
Нагадуємо про основні правила поведінки, які захистять від переохолодження і обморожень:
• ніякого алкоголю, адже відчуття тепла при його вживанні оманливе. Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, тож прилив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні органи в цей час тепло втрачають;
• ситість: не виходьте з дому голодними, а якщо змерзли – з’їжте щось і пийте достатньо рідини;
• багатошаровість одягу і «ні» тісному взуттю;
• рукавички, шапка, шарф, піднятий комір - обов’язково, вони захистять відкриті ділянки шкіри від холоду;
• активність: щоби зігрітися, рухайте руками, пальцями ніг, але уникайте перевтоми, бо коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше;
• кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення.
Щоби уникнути контактного обмороження, не торкайтесь металу руками або язиком і будьте обережні, якщо працюєте з бензином при мінусовій температурі.
І найголовніше: стежте за прогнозом погоди і не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10, уникайте подорожей на далекі відстані, дбайте, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.

Схожі матеріали