ГоловнаОстанні новини7 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

У Тернополі розпочато курс домедичної підготовки рятувальників: «Перший на місці події»

Опубліковано: 07.11.2018, 18:14

Професія рятувальника є складною та відповідальною, повною непередбачуваних обставин. Вона передбачає всебічні знання і вміння у галузі рятівництва. До обов’язків працівників державної служби України з надзвичайних ситуацій належить не лише гасіння пожеж і ліквідація різного роду надзвичайних подій та ситуацій, а й надання домедичної допомоги потерпілим. Оскільки рятувальники, зазвичай, першими прибувають на місце події саме на них лягає відповідальність за порятунок людського життя. Цей обов’язок закріплений на законодавчому рівні 1 січня 2013 року, після введення в дію Закону України «Про екстрену медичну допомогу», стаття 12 якого передбачає включення працівників державної пожежної охорони та рятувальників аварійно-рятувальних служб до переліку осіб, які зобов’язані надавати домедичну  допомогу людині у невідкладному стані.

Зважаючи на це, в системі службової підготовки співробітників ДСНС України чимало уваги приділяється питанням домедичної допомоги. Зокрема, з 5 листопада, на базі міжкафедрального навчально-тренувального центру Тернопільського державного медичного Університету, для працівників підрозділів Управління ДСНС України у Тернопільській області розпочато курс домедичної підготовки «Перший на місці події», що триватиме до 24 грудня. Навчальна програма, розрахована на 48 годин та розроблена під керівництвом доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри медицини катастроф та військової медицини Арсена Гудими, для підготовки осіб, які не мають спеціальної медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні надавати домедичну допомогу.

Під час теоретичних та практичних занять, з допомогою кваліфікованих викладачів, співробітники пожежно-рятувальної служби навчаються розпізнавати загрозливі для життя стани та визначати тактику надання домедичної допомоги, оволодівають уміннями надання домедичної допомоги при різних невідкладних станах та прийомами виконання рятувальних маніпуляцій. Після завершення курсу та успішного складання іспитів рятувальникам вручать відповідні сертифікати.

IMG_1860.jpg IMG_1870.jpg
IMG_1880.jpg IMG_1888.jpg
IMG_1890.jpg IMG_1894.jpg
IMG_1916.jpg IMG_1920.jpg
IMG_1908.jpg IMG_1932.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
16 Січня08:20 Попередження про найважливіші метеорологічні явища в Україні
15 Січня10:53 Рятувальники застерігають громадян бути обережними під час святкування Водохреща
15 Січня08:00 Адреси пунктів обігріву, розгорнутих на території Тернопільської області (оновлюється)
9 Січня12:40 Тернопільські рятувальники організували Різдвяну коляду
7 Січня10:28 Привітання Голови ДСНС Миколи Чечоткіна із Різдвом Христовим!
7 Січня10:21 Вітання начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея з святом Різдва Христового!
6 Січня10:26 На період відзначення Різдва Христового рятувальники ДСНС переходять на посилений режим несення служби
4 Січня11:56 На Тернопільщині, на передодні Різдвяних свят, рятувальники та працівники поліції проводять профілактичні обстеження культових споруд
1 Січня16:02 Рятувальники взяли участь у вшануванні пам’яті Героя України
29 Грудня11:12 Вітання начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея з нагоди Нового Року та Різдва Христового!
28 Грудня16:12 м. Тернопіль: рятувальники перевірили стан пожежної безпеки тимчасових торгівельних споруд, розташованих на новорічному ярмарку м. Тернополя
28 Грудня10:00 Про дотримання заходів безпеки при проведенні Новорічних та Різдвяних свят
27 Грудня14:51 Зборівський район: відбулося урочисте відкриття місцевої пожежної команди у селі Мильне
27 Грудня11:00 м.Тернопіль: на території Управління ДСНС запалав Вифлеємський Вогонь Миру
26 Грудня16:08 Рятувальники Тернопільщини підбили підсумки роботи за 12 місяців поточного року
Останні новини