ГоловнаОстанні новини31 Жовтня, 2018р.
 Версія для друку

Соціально-психологічний клімат в підрозділі – важлива складова виконання службових обов'язків

Опубліковано: 31.10.2018, 15:07

Формування сприятливого соціально-психологічного клімату в підрозділах ДСНС є однією з найважливіших умов ефективності та продуктивності діяльності особового складу. Соціально-психологічний клімат є показником рівня соціального розвитку колективу та його психологічних резервів. А це, своєю чергою, пов’язано з перспективою зростання соціально-психологічних чинників у структурі діяльності підрозділів ДСНС. Від рівня оптимальності соціально-психологічного клімату в підрозділі залежить ефективність діяльності кожного працівника.

Згідно нормативних документів ДСНС, психологи Управління проводять вивчення соціально-психологічного клімату у підпорядкованих підрозділах один раз на рік, охоплюючи опитування не менше 85 відсотків співробітників.

03.jpg

В кожному підрозділі за допомогою ряду психологічних тестів і методик психологи пропонують працівникам визначити взаємини між керівництвом і членами колективу, між самими працівниками, а також визначити лідерів і аутсайдерів колективу.

Даний захід дозволяє визначити, чи є в колективах міжособистісні конфлікти, чи, навпаки, панібратські стосунки. Дуже важливим аспектом  у вивченні стану соціально-психологічного клімату є оцінювання ставлення працівників до служби, їх «так» або «ні» задоволеність службою.

Особливу роль серед усіх інших факторів формування соціально-психологічного клімату колективу відіграють стосунки керівництва і підлеглих, весь комплекс функцій, що виконується керівником, адже, рівень поваги до нього і впливу відіграє дуже важливу роль на підлеглих і службу зокрема. В анонімному опитуванні  співробітникам пропонується оцінити відносини з безпосереднім керівництвом за такими якостями характеру, як взаємна повага, напруга, панібратство, байдужість.

01.jpg 02.jpg

Готуючись до ситуації, яка супроводжуватиметься емоційним напруженням, необхідно підібрати аргументи та факти, які підтримуватимуть у працівників пожежно-рятувальної служби прагнення досягти високих показників службової діяльності. 

 

 

Старший психолог відділу СГР та ПЗ Управління ДСНС України у Тернопільській області

Наталія Гесюк

 

 

 


  


   
Останні новини
18 Січня12:44 Тернопільські працівники ДСНС забезпечували безпеку під час проведення водохресного обряду
18 Січня10:53 Рятувальники застерігають громадян бути обережними під час святкування Водохреща
18 Січня08:00 Адреси пунктів обігріву, розгорнутих на території Тернопільської області (оновлюється)
16 Січня08:20 Попередження про найважливіші метеорологічні явища в Україні
9 Січня12:40 Тернопільські рятувальники організували Різдвяну коляду
7 Січня10:28 Привітання Голови ДСНС Миколи Чечоткіна із Різдвом Христовим!
7 Січня10:21 Вітання начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея з святом Різдва Христового!
6 Січня10:26 На період відзначення Різдва Христового рятувальники ДСНС переходять на посилений режим несення служби
4 Січня11:56 На Тернопільщині, на передодні Різдвяних свят, рятувальники та працівники поліції проводять профілактичні обстеження культових споруд
1 Січня16:02 Рятувальники взяли участь у вшануванні пам’яті Героя України
29 Грудня11:12 Вітання начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктора Маслея з нагоди Нового Року та Різдва Христового!
28 Грудня16:12 м. Тернопіль: рятувальники перевірили стан пожежної безпеки тимчасових торгівельних споруд, розташованих на новорічному ярмарку м. Тернополя
28 Грудня10:00 Про дотримання заходів безпеки при проведенні Новорічних та Різдвяних свят
27 Грудня14:51 Зборівський район: відбулося урочисте відкриття місцевої пожежної команди у селі Мильне
27 Грудня11:00 м.Тернопіль: на території Управління ДСНС запалав Вифлеємський Вогонь Миру
Останні новини